KUPOZ

KUPOZ

KUPOZ

je program vytvorený klinickou psychologičkou PhDr. Pavlou Kuncovou. Je určený pre deti s ADHD, pre deti pomalé, neurotické a dyslektické (vhodné aj pre deti s hraničným intelektom) vo veku 8 – 12 rokov. Tento program rozvíja zrakové a sluchové vnímanie, zrakovú a sluchovú pamäť, schopnosť koncentrácie pozornosti, vyjadrovacie schopnosti, logické myslenie, posilňuje sociálne a emotívne cítenie, vzťah medzi rodičom a dieťaťom.


Program KUPOZ umožňuje:

– zrýchlenie psychomotorického (pracovného) tempa,
– ustálenie pozornostného výkonu,
– zlepšenie komunikácie medzi dieťaťom a rodičom,
– stanovenie pravidelného pracovného režimu,
– zlepšenie emocionálneho naladenia a zmena prístupu k práci,
– zážitok úspechu a zvýšenie vedomia vlastnej ceny u dieťaťa,
– odbúranie časového stresu, celkové zlepšenie školského výkonu.

Postupy terapie

Realizuje ho tréner/ lektor u nás v centre v spolupráci s rodičom a dieťaťom. Rodič pracuje s dieťaťom denne (15 – 20 min) po dobu 15 týždňov pod vedením nášho špeciálneho pedagóga.
V dohodnutom časovom intervale dochádza dieťa s rodičom k terapeutovi na kontrolu a zhodnotenie tréningu, na usmernenie rodiča v ďalších postupoch a na konzultáciu prípadných problémov. Pre úspešnosť programu je nevyhnutná ochota rodiča pracovať s dieťaťom každý deň.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie