Pomohli sme

Pretože pomáhať nás baví

 

 

pretože 

 

 

minimálne dvaja hráči: hráč 1 a hráč 2 ( maximálne 4 hráči na hracom políčku )

zábavnou formou rozvíjame hrubú motoriku- skákanie na jednej nohe., rovnováhu statickú a dynamickú, pozornosť, koncentráciu, pamäť, striedanie rolí, priestorovú orientáciu, precvičíme násobilku

 

 

 

 

   ... i takto každý z nás môže prispieť svojou maličkosťou k lepšej budúcnosti afrických škôl

... z času na čas treba výjsť zo svojej komfortnej zóny..treba zahodiť strach..pochybnosti..predsudky.. hlavne,  keď je to pre dobrú vec.
..predsudky mame vždy...myslela som si stále, že v Afrike žijú v obrovskej chudobe, že nič nemajú... alebo maju málo ...oni ALE majú všetko, čo potrebujú....majú strechu nad hlavou, majú čo jesť...majú možnosť chodiť do školy...tešia sa z každého dňa, z každej maličkosti, z každého úspechu..tešia sa, že možu chodiť do školy, že sa hýbu, skáču, lozia..majú pravidelný pohyb..su minimálne na mobiloch, tabletoch, či play-stations- namiesto toho sú čo najviac na čerstvom vzduchu..športujú, tancujú..opakujem: HÝBU SA.. nezávidia si, neporovnávajú..nepovyšujú sa jeden nad druhého, neposmievajú sa, ak sa niekomu niečo na prvý krat nezadarí...či študenti, či učitelia..

...som neskutočne vďačná za takúto možnosť.. skúsenosť.. príležitosť.. ..verím, že naše centrum bude podporovať školu v Mombase, či už vzdelávaním pedagógov , i študentov na pravidelnej báze a ja som hrdá, že môžem byť súčasťou tak úžasnej spolupráce.. pretože stále som sa snažila a snažím pracovať a žiť podľa "motta nášho centra":... „búrajme predsudky, stereotypy, neškatuľkujme, nedávajme nálepky, nesúďme, nekritizujme...Nerobme rozdiely medzi intaktnými či integrovanými, chorými či zdravými, bielymi či čiernymi...Všetci sme rovnakí a predsa tak každý iný a i napriek všetkým tým rozdielom nachádzajme prienik v láskavom, empatickom, priateľskom a ľudskom prístupe".

kena skola skola skola

skola

 

 

 

 

Naše OZ Bez rozdielu sa zúčastnilo milej humanitárnej pomoci, kde sme venovali nami vyrobené senzorické pomôcky keňským detičkám. Senzorický koberček, hračky, no najväčšiu radosť mali decká z mydielok, ktoré sme vyrobili na našich kreatívnych dielničkách / mydielko, ktoré obsahuje hračku, a keď si detičky umývajú poctivo rúčky, za odmenu si danú hračku vymydlia. Ale darčekmi to neskončilo: s deckami sme sa naučili jednoduché cvičenia z bilaterálnej integrácie, senzorické cvičenia. Toľko radosti a veselosti z očiek týchto nádherných stvorení ... :)

 

pomohli sme pomohli sme

 

pomohli smepomohli smepomohli smepomohli sme

 

Vďaka finančnej podpore HENKEL Slovensko  a Nadácie Centra pre filantropiu sme naše služby bileterálnej a senzorickej integrácie vedeli ponúknuť seniorom Domova Dôchodcov:

pomohli sme pomohli sme pomohli sme pomohli sme

pomohli sme

 

Naše Centrum navštívilo chlapčenskú školu v Galle ( Sri Lanka ), kde sme absolvovali zaškolenie učiteľov na prácu s deťmi s poruchami učenia a strávili nezabudnuteľné chvíle s úžasnými, usmievavými detičkami a pedagógmi. Je neskutočné prínosné i pre nás, európanov, čerpať námety na prácu vo vyučovacom procese od iných krajín, vzájomná interakcia, výmena skúsenosti je pre nás obrovskou pomocou, motiváciou. Deti sú počas vyučovacej hodiny plne súčinné, nevyrušujú, učiteľ je pre nich vzor, autorita, je pozoruhodné sledovať, ako sa dokážu celé hodiny sústrediť, počúvať, nevyrušovať: ako je to možné? Vraj jednoducho: "necháme ich počas prestávok poriadne vyjašiť, vybehať, vyskákať, preto počas vyučovania dokážu byť plneprítomné a spolupracovať". Keby to bolo tak jednoduché i v našom školskom procese:)

 

audio spp        spp audio

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie