Neurovývinová terapia a stimulácia

Neurovývinová stimulácia

Neurovývinová stimulácia

                 

                 Pri neurovývinovej stimulácií používame rôzne cviky ( od najjednoduchších ako zdvihanie hlavy , lozenie až po používanie všetkých časti tela naraz).Vychádzame zo psychomotorického vývoja dieťaťa.

Cviky simulujú pohybové vzorce 2 až 9 mesačného dieťaťa, ktoré sú základom pre všetky ďalšie cielené pohyby, ako sú napr. i pohyby jemnej motoriky. Veľa cvikov je realizovaných v ľahu na zemi, čo napomáha rozvoju správneho držania hlavy a tela, pretože to je základ pre správne držanie tela v neskoršom veku


Cvičením zlepšímeschopnosť používania a rozlišovania ľavej a pravej strany tela, hornej i dolnej časti tela / čo je základný predpoklad pre správnu koordináciu.

Každý deň cvičíme jeden cvik na rovnováhu alebo propriocepciu, jeden cvik na primárne reflexy v ľahu na brušku a jeden na chrbátiku a na záver nasleduje cvik na relaxáciu, upokojenie, či posilnenie integrácie senzorických funkcií.


Pravidelným cvičením potlačíme aktivitu pretrvávajúcich primárnych reflexov, čim podporíme zdravý psychomotorický vývoj dieťaťa, vďaka čomu dôjde k zlepšeniu nervového spojenia medzi mozgom a telom, medzi mozgovými centrami navzájom, čím vytvoríme pevný základ pre všetky aspekty učenia.


Celý program je rozdelený do 30 blokov, cviky sa cvičia každý deň ( 4 cviky- jeden cvik na primárny reflex na brušku, jeden na chrbátiku, jeden na rovnováhu, propriocepciu a posledný na relaxáciu ), najbližších 30 týždňov. Jednotlivé bloky na seba logicky nadväzujú,  musia byť pekne zautomatizované skôr, než sa prejde do ďalšieho bloku cvikov.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie