Forbrain

Forbrain®

 Forbrain®

 

 

 

 

Forbrain® je zariadenie, ktoré zlepšuje naše kognitívne procesy ako je kvalita hlasu, rozlišovanie zvuku, všeobecné kognitívne funkcie či schopnosť čítať. Forbrain, ktorý vytvorili majitelia metódy Tomatis®, používa hlas na trénovanie mozgu, aby efektívnejšie spracovával zmyslové informácie.

Od chvíle, keď hovoríte, zariadenie moduluje zvuk vášho hlasu pomocou dynamického filtra. Táto revolučná technológia analyzuje a zdokonaľuje hlas, zosilňuje frekvencie a rytmus. Slúchadlá okamžite prenášajú zvuky späť k vám prostredníctvom kostného vedenia cez spánkové kosti, čím sa precvičuje spätná väzba sluchu mozgu.

 

- FORBRAIN® slúchadlá sa môžu používať pri akýchkoľvek problémoch s učením a rečou spolu s inými stimulačnými intervenciami (neurovývinová terapia, JIAS, Tomatis®) alebo špeciálno-pedagogickými intervenciami ( i bez špeciálnej diagnostiky alebo vedenia odborníka, v domácom prostredí )

- FORBRAIN® slúchadlá sú vhodné pre všetkých/ dospelých, deti bez zdravotného problému aj pre seniorov, teda pre každého, kto má záujem podporiť kvalitu reči a komunikačných schopností. Rovnako sú vhodné pre tých, čo majú problémy s učením či pozornosťou. (Výminku tvoria klienti s vážnejším neurologickým problémom, traumatickým poškodením mozgu, poúrazovými stavmi hlavy, epilepsiou alebo inými záchvatovitými ochoreniami. Tam je potrebné prácu konzultovať s odborníkom! )

- FORBRAIN® je zároveň podporná technológia pri rôznych druhoch diagnóz. Využíva sa u detí aj dospelých najmä pri oneskorenom alebo špecificky narušenom vývine reči, pri problémoch zvládania jazyka, artikulačných problémoch, dyslexii, ADD/ADHD. Pomáhajú nasmerovaniu pozornosti k verbálne podávaným informáciám a najmä podporujú kvalitu produkovanej reči.

V čom spočíva účinnosť Forbrain®?

Sú to špecializované slúchadlá, ktoré zvýrazňujú vysoké frekvencie, aby pomohli klientovi spracovať najmä zvuky reči. Patentovaná technológia elektronického dynamického filtra blokuje rušivé zvuky prostredia – čím izoluje a zosilňuje klientov hlas a tak poskytuje nervovému systému výborný senzorický tréning. Tiež zdôrazňuje dlhé samohlásky a iné zvuky reči, ktoré sú kritické pre konštrukciu jazyka. Výsledný zvuk je prenášaný lebečnými kosťami tzv. kostným vedením do nervového systému a do mozgu.

Technológia FORBRAIN®
využíva:

- Kostné vedenie
prenáša zvuk nášho hlasu 10 krát rýchlejšie a čistejšie než vzdušné vedenie. Používame ho na vnímanie vlastnej reči. A tiež v predstihu upozorňuje mozog, že prichádza dôležitá informácia napr. oslovenie, čo spôsobí naštartovanie procesov zamerania pozornosti smerom k hovoriacemu.

- Dynamický filter
dynamický filter zvýrazňuje špecifické frekvencie reči a nepravidelným spúšťaním filtra neustále prekvapuje mozog a tak zlepšuje sluchovú pamäť, sluchovú pozornosť a sluchové spracovávanie.

- Audio-vokálna spätno-väzobná slučka
prirodzený proces, ktorým každý vníma, analyzuje, asimiluje vlastnú rečovú produkciu a neustále aktualizuje vstupné informácie a tomu prispôsobuje výstup. Výsledkom správne fungujúcej spätnoväzobnej audio-vokálnej slučky je kvalitné vyjadrovanie po obsahovej aj artikulačnej stránke.
Spätno-väzobná audio-vokálna slučka stimuluje a trénuje schopnosti auditívnej diskriminácie, fonologické uvedomovanie a integráciu rytmu vlastnej reči bez extra vynaloženého úsilia. Tieto procesy nestimulujú len sluchové spracovávanie, ale všeobecne aj schopnosť učiť sa.

Odporúčaná dĺžka stimulácie by nemala byť prekračovaná, pri citlivejších klientoch sa postupuje pomaly, až kým sa dopracuje na odporúčanú dĺžku stimulácie.

Benefity FORBRAIN®

1. čistejšia reč
Forbrain vylepšuje základné zvuky hovoreného jazyka. Zlepšuje sluchové rozlišovanie, fonologické uvedomenie a zvukovú artikuláciu a plynulosť.

2. lepšia pozornosť
Forbrain vytvára variácie vo vnímaní hlasu, ktoré aktivujú mozog do stavu bdelosti. Tieto variácie zvyšujú rozsah pozornosti, zmyslovú integráciu, vnímanie

3. Silnejšia pamäť
Forbrain zvýrazňuje rytmus reči a zlepšuje uchovávanie informácií. Pomáha zlepšovať pracovnú pamäť, sústredenie a koncentráciu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie